DOM GOŚCINNY WITRAMOWO 32 – ATRAKCJE

ATRAKCJE NA MIEJSCU

ROWERY

W okolicy naszego domu znajdziecie wiele przepięknych tras rowerowych o różnym stopniu zaawansowania. Można też dojechać do ukrytej w lesie stacji kolejowej Bujaki, skąd kursują pociągi do Olsztyna, miasta, które słynie z dużej ilości ścieżek rowerowych. W tym momencie dysponujemy ośmioma rowerami różnej wielkości do wypożyczenia, ale cały czas powiększamy naszą flotę ;)

BADMINTON, SPEEDMINTON, BULE (Pétanque, petanka), TENIS STOŁOWY

Przed domem wygospodarowaliśmy boisko z siatką dla wielbicieli pojedynków. Zachęcamy też do rozgrywek w bule! W razie niepogody istnieje możliwość rozłożenia stołu do ping-ponga w części wspólnej, idealnie na długie, jesienne wieczory ;) Jeśli pogoda sprzyja, a Wy mielibyście ochotę na rozgrywki na świeżym powietrzu – stół wyjeżdża na taras, nie ma problemu!

KUCHNIA

Dobra kuchnia to nasze oczko w głowie ;) Specjalizujemy się w kuchni wegetariańskiej, ale jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby. Gotujemy sezonowo, wiele produktów trafia na stół prosto z wyżej wspomnianego ogrodu warzywnego. Uwielbiamy też robić przetwory!

OGNISKO

W okolicy altany znajdziecie miejsce na ognisko, chętnie je dla Was rozpalimy!

HAMAKI, ALTANA

Na naszym terenie wygospodarowaliśmy wiele miejsc, gdzie będziecie mogli uciec z książką ;)

OGRÓD WARZYWNY I OWOCOWY

Nasz przydomowy ogród to idealne miejsce do relaksu i obserwacji tego, co później znajdziecie na stole podczas posiłków.

ATRAKCJE W OKOLICY

SPŁYWY KAJAKOWE

W niedalekiej odległości od naszego domu znajdziecie naszym zdaniem najpiękniejsze trasy spływów kajakowych!

REZERWAT ŻÓŁWIA BŁOTNEGO W ORŁOWIE

Rezerwat o powierzchni 3.5 ha, na terenie którego obserwować można coraz rzadziej spotykanego w naszym kraju żółwia błotnego.

NIDZICA

Miasto z wieloma zabytkami, m.in. Zamkiem krzyżackim z XIV wieku (zniszczony w czasie II wojny światowej, odbudowany) – mieści się tu Muzeum Ziemi Nidzickiej.

ŹRÓDŁA RZEKI ŁYNY IM. PROF. KOBENDZY

Unikatowy rezerwat z licznymi systemami źródliskowymi obejmuje 122 ha i został utworzony w 1959 roku. Idealne miejsce na spacer zarówno w lecie (swoisty mikroklimat powoduje, że jest tu chłodniej), jak i w zimie. Wymywanie przez wodę piasków spowodowało, że powstały tu prawie pionowe zbocza. Źródełka wypływające ze zboczy dają początek rzece Łynie, która płynie przez dużą część województwa warmińsko – mazurskiego, a kończy swój bieg w Rosji (obwód kaliningradzki).

OLSZTYNEK

Klimatyczne miasto z wieloma zabytkami budownictwa pruskiego. Znane jest m.in. z jednego z najstarszych w Polsce skansenów – historia Olsztyneckiego Parku Etnograficznego sięga 1909 roku. Na terenie Olsztynka znajdziecie też Hutę Szkła Artystycznego, którą po wcześniejszym umówieniu można zwiedzać.

GRUNWALD, POZOSTAŁOŚCI PO ZBROJENIACH II WOJNY ŚWIATOWEJ

Wieś Grunwald, a także pobliskie Pola Bitwy pod Grunwaldem to miejsce znane każdemu wielbicielowi historii. Choć inscenizacja bitwy jest tylko raz do roku, na co dzień zwiedzać można Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem, Kopiec Jagiełły, Kamień Jungingena, czy Ruiny Kaplicy Pobitewnej. Okolica pełna jest różnego typu zabytków, bunkrów przeciwpancernych. W okolicy wsi Bolejny znajduje się też unikatowa zapora przeciwczołgowa.